Frobenius, Nikolaj, 1965-
En uventa dragning mot jungelen roman Nikolaj Frobenius . - Oslo : Gyldendal, 2025. - 250 sider
https://media.aja.bs.no/7701f0ff-4c78-4a57-ba66-09d44af7ed56/original.jpg
https://media.aja.bs.no/7701f0ff-4c78-4a57-ba66-09d44af7ed56/thumbnail.jpg
Midtveis i livet innser en mann at han har mistet kontrollen over egen rusbruk. Utad er han en velfungerende far, ektemann, oversetter og forfatter, men nå er det indre mørket i ferd med å bli altoppslukende. En ny fremmedhet overfor omgivelsene er kommet over ham, en tilstand av angst han ikke kan bli værende i. Rusterapien gir ham ingenting, og han innser at han må nærme seg sitt eget sinn langs ukjente stier. Der tradisjonell terapi må gi tapt, søker han nå til litteraturen, filosofien og ny bevissthetsforskning. En søken som skal føre ham langt inn i jungelen i Peru og til inntak av det eldgamle psykedeliske avkoket Ayahuasca. En uventet dragning mot jungelen er en rå roman om livskrise, angst og jakten på mening. En undersøkende fortelling fra den moderne vitenskapens frontlinjer og bevissthetens yttergrenser.
Oppdatert personvernerklæring og bruk av informasjonskapsler
Nytt regelverk for behandling av personopplysninger (GDPR) trer i kraft 20. juli 2018. Vi har derfor gjennomgått våre rutiner for behandling av personopplysninger, samt oppdatert vår personvernerklæring.
Våre nett-tjenester bruker informasjonskapsler (cookies) til å huske påloggingsopplysninger, samt forbedre brukeropplevelsen. Du godtar dette dersom du fortsetter å bruke nett-tjenestene.